Multikulturní výchova v ZŠS VIII.

4. června u nás proběhl projektový den k PT Multikulturní výchova. Cílem bylo získat základní povědomí o příslušnících dvou největších českých menšin a o jejich kulturních odlišnostech. Projektový den jsme tedy rozdělili do dvou bloků. V prvním jsme se věnovali našim vietnamským spoluobčanům. V druhém jsme si povídali o romské menšině. Společně jsme pracovali s mapou, tvořili vlajky, vymalovali omalovánky, poslouchali tradiční i moderní hudbu, zatancovali jsme si na romské písničky, ochutnali jsme vietnamské sladké dezerty a mnoho dalšího. Celý den jsme si naplno užili.

Mgr. Monika Klempířová

tn_obrazek_19827.jpg